Rande s mestom pre rodiny s deťmi: Tajomstvá a poklady Sandbergu

Pre deti
Bratislava
-

V apríli, kedy hral Sandberg a jeho okolie všetkými jarnými farbami, sa nám, žiaľ, kvôli nepriazni počasia, nepodarilo spoločne vydať sa tam a spoznať jeho čaro. Pokúsime sa o to teraz, uprostred leta, lebo Sandberg je výnimočný a nabíja energiou aj v tomto ročnom období.

V jeho okolí sa vyskytujú výnimočné rastliny i živočíchy, v skalách sa ukrývajú odkazy z čias, kedy bolo toto územie ešte pod vodou a smerom na západ na nás čakajú neopísateľné výhľady.
Počas prehliadky si povieme, ako je možné, že práve v Bratislave sa nám objavujú takéto vzácne druhy rastlín, ktoré nikde inde na Slovensku nerastú. Vysvetlíme si aj to, akú úlohu zohrávajú kozičky pre ich život. Hravou formou si porozprávame, čo je na Sandbergu také vzácne, prečo je chráneným územím a ako sa tam treba správať.
Prejdeme sa zo Sandbergu do Waitovho lomu, kde našu prehliadku ukončíme pri pastierovi Peťovi a jeho stáde. Mladé kozliatka, ktoré tam na nás budú čakať, sú už trošku odrastené, ale pohladiť ich je zážitok tak či tak.

Trasa vychádzky je BARIEROVÁ.
Charakter trasy: Nenáročná turistika – odporúčame obuť si pevné športové topánky a vziať deťom malé občerstvenie. Nezabudnite na dostatok vody a prikrývky hlavy (budeme sa pohybovať na slnku). Vzhľadom na blízkosť Moravy a Dunaja odporúčame pribaliť aj sprej proti komárom.

Sprievodkyňa: Andrea Turanská

 

Vstup voľný. Prihlasovanie: https://www.bkis.sk/rande-s-mestom-pre-rodiny-s-detmi-tajomstva-a-poklady-sandbergu/

Vstupenky

Odporúčané akcie