Víkend otvorených parkov a záhrad - ŽiTo v SÝPKE

Koncerty
Moravské Lieskové
-

Tak ako je rozmanitosť dobrá a potrebná v prírode a záhradách, je potrebná aj v hudbe, umení a tiež je dôležitá aj v ľuďoch. 

🌿
🌱

Pridajte sa aj vy a ŽiTo rozmanito a ŽiTo tolerantne spolu s nami na trojdňovom podujatí Víkend otvorených parkov a záhrad, ktoré sa bude konať v areáli v ŽiTo v SÝPKE.

Téma tohto ročníka nesie názov „Melódie záhrad“. Započúvajte sa s nami do zvukov prírody, našich exteriérových hudobných prvkov, šumu vtáčích krídiel ako aj kvalitného hudobného a sprievodného programu, ktorý sme prichystali.

Keďže náš areál ŽiTo v SÝPKE, ktorý pretvárame z časti bývalého poľnohospodárskeho družstva v Moravskom Lieskovom, ešte nie je verejne prístupný, máte príležitosť počas troch dní od 2. do 4. júna nahliadnuť, aké zmeny sme už uskutočnili.

🪴

Program: 

 

Piatok
18:00 – Skrznaskrz (koncert — big-beat / Hustopeče CZ)

https://bandzone.cz/skrznaskrz?at=dashboard
https://www.facebook.com/kapelaskrznaskrz

 

Sobota
16:00 – Kniha Jobusova (čítanie pre deti + workshop)

JOBUSOVKY – literárno – hudobný program so spisovateľom, hudobníkom a hercom Braňom Jobusom o jeho rozprávkových knihách. Od Láskavých rozprávok až po Zberný dvor.

18:00 – Vrbovskí víťazi – (koncert)

Vrbovskí víťazi – hudobno-pracovná skupina hrajúca vlastný hudobný štýl Priemyselný folklór. Každú pieseň hrajú na inom doma vyrobenom hudobnom nástroji ktorý vyrába pán brat Andrej Jobus osobne. Tento humorno-satirický koncept je naživo performovaný netradičnými, často podomácky vyrobenými hudobnými nástrojmi a charakterizujú ho absurdné, až groteskné prvky.

 

Nedeľa
16:00 – Divadlo Morgonrock – (bábkové predstavenie O čertovi Kolofónovi, Vhodné pre deti od 3 rokov)

Predstavenie O čertovi Kolofónovi je potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na hodinu neopakovateľnej zábavy v spoločnosti marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má ťažké, život nie je len v pekle z kotla vylyzovať a jeho príbeh dospetia môže začať, keď stretne hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janka a Marienku.

18:00 – Malý komorný orchester NMnV – koncert a jeho uchvacujúce prekvapenie

Piatok, sobota, nedeľa

Počas trvania Víkendu otvorených parkov a záhrad budú v areáli prebiehať taktiež aj tvorivé dielne, čítačky pre deti, questing v sadoch, exteriérové hry či komentované prehliadky.

Tešíme sa na vás!

*vyhradzujeme si zmeny v programe a program budeme prispôsobovať aj počasiu. O všetkom vás budeme včas informovať 

Vstupenky

Odporúčané akcie