Nina Kohout

Koncerty
Nové Mesto nad Váhom
-

Speváčka, skladateľka a producentka Nina Kohout má za sebou štúdium na prestížnej londýnskej hudobnej škole The BRIT School, kde pôsobili aj Adele či Amy Winehouse. V roku 2020 získala titul Objav roka na Radio Head Awards a začiatkom roka 2022 vydala debutové EP Pandemonium, ktoré sa stretlo s výbornými ohlasmi nielen od domácich, ale aj zahraničných médií, vrátane britského rádia BBC. Moonlight, jedna z piesní na Nininom EP, taktiež ako aj prvý singel z pripravovaného debutového albumu, Little Butterfly, boli označené ako Song Of The Day amerického rádia KEXP. Jej minuloročnému jesennému turné, ktoré zahŕňalo koncerty v Miláne, Brightone či Budapešti, predchádzalo vystúpenie na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic, kde sa Nina predstavila spolu so sláčikovým kvintetom. 

V roku 2023 sa Nina Kohout pripomenula dvoma singlami, vrátane 'Little Butterfly', ktorý mal premiéru na BBC Radio 6 Music, poskytujúc ochutnávku z jej pripravovaného debutového albumu, ktorý vyjde koncom roka 2024.

Vo svojej hudbe spája tajomné odtienky starého slovenského folklóru, vážnej hudby a sviežosť temnej elektroniky. Následne si tak vytvára svoj vlastný nadčasový, občas nekomfortne zvláštny a anarchický hudobný svet. Nina Kohout svojou zvukovovou výpravnosťou posúva hranice hudobnej poslušnosti, vedúca neustály rozhovor medzi invazívnym hororom a krehkou čistotou.

 

Vstupné 15,-€

 

Rezervácie miest a vstupeniek : info@bluenote.sk 

Vstupenky

Odporúčané akcie