BAC / DC ( Bratislava AC/DC Revival )

Koncerty
Nové Mesto nad Váhom
-

Kapela s dánskym spevákom Clausom Dreboldtom je špičková bratislavská revivalová skupina, ktorá vynikajúco interpretuje piesne legendy svetového rock and rollu AC/DC.
Ich dynamická produkcia je postavená na tom istom princípe ako originál skupina AC/DC. Strojová rytmika /bicie, basgitara, rytmická gitara/ a excelentné výkony sólového gitaristu a speváka.
Kapela BAC/DC (alebo AC/DC Bratislava) ja dávny nápad gitaristu Miša Hečka a basáka Majkyho hrať si pre radosť skladby od svetovej legendy Rock and Rollu AC/DC. Realizácia nastala, keď sa dali dokopy s gitaristom Peťom Bulíkom, ktorého spoznali okolo roku 2008 ako člena kapely Janesession a koncertných zostáv projektov Martiána Greksu. Na poste speváka v BAC/DC je skúsený Dánsky spevák Claus Dreboldt, ktorý je rodený showman a nenechá nikoho sedieť. Repertoár BAC/DC obsahuje množstvo skladieb, či už z éry Bona Scotta alebo aj Briana Johnsona. Interpretácia skladieb je klasická ako u inýh revivalov s miernym vybočením v sólových gitarových partoch, ktoré podľa slov Petra Bulíka často inšpirujú k vlastnej predstave o konkrétnom sóle, pričom sa snaží dodržiavať aspoň základnú koncepciu či atmosféru pôvodných sól Angusa Younga. Ide teda o partiu, ktorá robí revival, ale nie tak celkom, no hlavne s úctou k AC/DC a pre radosť divákov aj členov kapely samotných.
 

https://www.facebook.com/Acdcbratislava/
https://www.youtube.com/watch?v=niATZUqX2yk

Vstupné : 15,-€

Rezervácie miest a vstupeniek : info@bluenote.sk 

Vstupenky

Odporúčané akcie