2. swingový vintage bál Cooltajneru v štýle prvej republiky

Koncerty
Považská Bystrica
-

Po dlhých mesiacoch obmedzení a sťahovaní máme pre vás výbornú správu! Je tu 2. swingový vintage bál kultúrneho centra Cooltajner v štýle prvej republiky! Ten sa uskutoční v sobotu 18. februára 2023 od 19.00 v priestoroch KC Cooltajner a Koridoru. Vstupenky v predaji od piatku 13.1.2023.

Cooltajner už druhýkrát organizuje dlho žiadaný reprezentačný ples. Pre veľký úspech prvého plesu bude aj tento netradičný – v štýle opulentných bálov s nádychom atmosféry prvej republiky. Hlavnou hviezdou večera bude aj tentokrát Big Band Orchestra – zhruba 20-členné hudobné teleso, ktoré sa opäť postará o skvostný hudobný zážitok.

Vrátime sa v čase

Drvivá väčšina plesov volí štandardný protokol a priebeh, my sme sa rozhodli, že budeme pokračovať v úspešnej vintage forme. Aj teraz sa teda vrátime späť v čase o takmer sto rokov – do čias prvej Československej republiky, do doby, keď to v podnikoch žilo swingom, dobrou jazzovou hudbou, voňalo cigarami, k dámam patrili honosné šperky, čelenky do vlasov a žiadnemu gentlemanovi nechýbal na hlave klobúk.

Dress code = jedine vintage 

Oblečenie na bál je teda pomerne zrejmé – dámy môžu zvoliť namiesto tradičných škrobených rób aj odvážnejšie koktejlové šaty, vzorované pančušky, rozhodne by nemali chýbať čelenka, rukavičky či výrazný šperk. Možností je nespočet a veríme, že si túto časť prípravy dámy patrične užijú.

Gentlemani by rozhodne mali staviť na frak alebo smoking, no v krajnom prípade si vystačia aj s klasickým oblekom. Čím však starosvetskejší nádych bude mať, tým lepšie. Určite by nemal chýbať klobúk, výrazná viazanka, šatka či motýlik, rovnako tak traky a hodinky. Povolené sú aj vestičky, rukavice, paličky a ďalšie doplnky (viac inšpirácií na fotografiách).

Hudba = jedine dobrý band

 

Lahôdkou na cooltajnerovskom bále bude aj tentokrát hudba – stavili sme na to najlepšie, čo môže dotvoriť skutočnú prvorepublikovú atmosféru. Ako hlavný hudobný hosť bude večerom sprevádzať Big Band Orchestra, ktorý nás bálom prevedie až k tombole v neskorých nočných hodinách. V podaní big bandu zaznejú tie naozaj kultové okrídlené muzikantské stariny, ale aj súčasné hity upravené do nezabudnuteľnej podoby. V prestávkach si môžu návštevníci užiť jazzové trio či živú klavírnu hudbu v kafetérii, či už pri rozvoniavajúcej káve alebo ostrejšom koňaku.

Bude klasika, aj menšie prekvapenia

Počas bálu sa môžete občerstviť počas celovečerného bohatého rautu. V cene vstupenky je celovečerná konzumácia citronády, vína či čapovaného tankového piva, ale aj káva alebo čaj podľa svojho výberu. Po polnoci bude pripravená tradičná tombola, ktorej výťažok poputuje na rozvoj kultúrnych aktivít v KC Cooltajner.

Veľká vďaka patrí hlavnému partnerovi KC Cooltajner – Fondu na podporu umenia, ktorý tento hodnotný umelecký večer podporil z verejných zdrojov.

Kvôli vstupenkám nemusíte nikam chodiť

Vstupenky na vintage bál kúpite z pohodlia svojho domova, nemusíte nikam chodiť. Prostredníctvom aplikácie si vyberte počet kusov pri preferovanom stole, zaplatíte kartou a vstupenky vám prídu priamo na váš mail. Pri vstupe na bál stačí ukázať vstupenku zo svojho smartfónu, na základe ktorého vám uložia do šatne vaše zvršky. Cena jednej vstupenky je 45 eur. 

Čo všetko je v cene vstupenky:

  • v prvom rade kvalitná hudobná produkcia (Big Band, Jazzová muzika, klavírna hudba, DJ)
  • welcome drink
  • občerstvenie formou celovečerného bohatého rautu
  • káva alebo čaj podľa vlastného výberu
  • minerálna voda počas celého večera
  • slovenské víno alebo české tankové pivo podľa vlastného výberu počas celého večera
  • šatňová služba.
Vstupenky

Odporúčané akcie