Video: Frankieho Vianoce v divadle 2021 - divadelný festival Myjava

Divadlá
Myjava
-

A hoci aj toto podujatie minulý rok výrazne poznačila všadeprítomná pandémia, organizátori sa nevzdali a pripravili v termíne od 2. do 5. decembra 2021 pre  všetkých milovníkov umenia zaujímavý program. Na Myjavu tak zavíta šesť  divadelných zoskupení zo Slovenska a Českej republiky, ktoré v  Kultúrnom dome Samka Dudíka, v TOBB reštaurácií na Starej Myjave a na  Námestí M. R. Štefánika zrealizujú spolu jedenásť vystúpení.  Divadelných, hudobných i spoločenských.

Všetko sa začne vo štvrtok 2. decembra 2021 o 9.00 h, kedy divadlo Teater Feder uvedie svoju hru Stratený anjel.  O dve hodiny na to ju zreprízuje pre ďalších divákov a večer o 19.00 h  štafetu preberie kvarteto Karin Hajdu, Mirka Gális Partlová, Dominika  Žiaranová a Martin Mňahončák s vystúpením nazvaným Milenec. V piatok 3. decembra 2021 bude festival pokračovať o 10.00 h slovenskou klasikou Neprebudený v podaní divadla Komédia Poprad. O 17.00 h vás Bibiana Ondrejková,  Roman Féder a ich hostia Zdena Studenková a Braňo Kostka pozvú na Koštofku na Starú Myjavu a program zavŕši predstavenie Írska kliatba v Kultúrnom dome Samka Dudíka v Myjave o 19.00 h, v ktorom účinkujú  Braňo Deák, Ján Jackuliak, Marek Majeský, Martin Hronský a Juraj Loj.  Pozor! Táto hra je určená divákom od 18 rokov.

Víkendový program festivalu odštartuje v sobotu 4. decembra 2021 o 17.00 h koncertom skupiny Funny Fellows na myjavskom námestí a o 18.00 h si na Terase slávy myjavského kultúrneho domu odhalia svoje pamätné tabuľky a preberú  ocenenie za prínos v kultúre na Slovensku a v Českej republike Zdena  Studenková a Pavel Nový. Na 19.00 h je potom naplánované predstavenie  hostí zo susedného Česka nazvané Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby.  V ňom sa predstavia Jan Čenský, Miroslava Pleštilová, Pavel Nový a  Eliška Jansová. No a v nedeľu 5. decembra 2021 festival ukončí hra Zlatá Baňa s Andreou Karnasovou, Andreou Profantovou, Marekom Majeským a Mariánom  Labudom mladším. V hlavnej sále kultúrneho domu sa začne o 18.00 h.

Predpredaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia sa začne v pondelok 25. októbra 2021, a to buď priamo v kancelárií kultúrneho domu na Partizánskej ulici v Myjave alebo na portáli www.kultura.myjava.sk.  Pozor! Vzhľadom na situáciu treba počítať s obmedzenou kapacitou sály i  s možnými zmenami programu. Veríme však, že to napokon všetko dobre  dopadne a festival sa v decembri uskutoční tak, ako je v tejto chvíli  naplánovaný.

Vstupenky

Odporúčané akcie